BIP "Regenerative Urbanism"
TTK humanitaar- ja majandusainete keskus ja Ringmajanduse Instituut korraldavad ja kutsusvad tudengeid osalema
Kandideeri Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Hollandi kõrgkooli Saxion University of Applied Sciences Deventer ühisesse Erasmuse õppeprojekti „Regenerative Urbanism“. Projekti raames toimub intensiivõppe nädal Hollandis.
Millal?
Füüsiline õppenädal Hollandis Deventeris 22.–26. septembril 2025.
Õppenädalale eelnevad virtuaalsed seminarid mais ja septembris:
26. mai 11:00-13:00
15. september 11:00-13:00
Mis toimuma hakkab?
Õppeaines saab palju inglise keelt praktiseerida ja suhelda, toimuvad grupitööd, harjutatakse esinemist. Programmis käsitletakse, kuidas linnaruumi arendada viisil, mis taastab ja tugevdab nii looduskeskkonda kui ka sotsiaalset heaolu. Peamisteks teemadeks on ökoloogiline tasakaal, ringmajandus, elukvaliteet, sotsiaalne õiglus, toidusüsteemid ja kliimakindlus. Töö toimub rahvusvahelistes meeskondades, kus tudengid loovad visiooni ja rakendusplaani valitud linnapiirkonna jaoks, võrreldes samal ajal regeneratiivsete süsteemide toimimist oma koduriikides. Külastatakse erinevaid planeeringualasid nii Deventeris sees kui selle ümber ja tehakse muud toredat, huvitavat ja kasulikku.
Osale ja kujunda tulevikulinnasid juba täna!
Projekt annab osalejatele sõltuvalt tema õppekavast 3 EAPi kas valikainete või vabaõpingute moodulisse. Arvestus toimub pärast projekti läbimist läbi VÕTA protsessi.
Stipendium
Projekt leiab aset Erasmus+ programmi raames ja osalejatele on ette nähtud Erasmuse lühiajalise õpirände stipendium. Osalejad peavad täitma toetuse saamiseks kõik Erasmuse programmi nõuded.
Kuidas kandideerida?
Kui arvad, et see võiks sulle huvi pakkuda, saada projekti korraldavale õppejõule Kaie Ehale (kaie.eha@tktk.ee) ennast tutvustav ingliskeelne video (umbes 2 minutit pikk).
Videosaatmise tähtaeg on 24. märts kell 14.00. Küsimuste tekkimisel pöördu samuti Kaie poole.
NB! Kandideerimisel arvesta, et saad täies mahus osaleda nii virtuaalsetel seminaridel, kui füüsilisel õppenädalal. Osavõtt on kohustuslik.
Projektis saab osaleda 8 TTK üliõpilast.